Učíme se celý život

Projekt „Učíme se celý život!“ má za cíl proškolit přes 2 tisíce obyvatel v 55 obcích do 2 tisíc obyvatel v regionech Svitavsko, Bruntálsko, Šumpersko a Olomoucko v základních dovednostech, které jsou nezbytné pro běžný život, a které současně zvyšují uplatitelnost a konkurenceschopnost těchto obyvatel na trhu práce.

Projekt je zaměřen na místní obyvatele obcí do 2 tisíc obyvatel, kteří ukončili určitý stupeň vzdělání a vstoupili, popřípadě vstupují na trh práce. Jedná se o ekonomicky aktivní obyvatelstvo (tj. zaměstnaní i nezaměstnaní).

Vzdělávání budou probíhat v těchto pěti okruzích:

1)      Neznazlost zákona neomlouvá aneb je zapotřebí znát svá práva a povinnosti!

2)      Finance pod kontrolou aneb jak na dluhy, úvěry a exekuce!

3)      Počítač a internet nám ušetří čas a peníze!

4)      Podnikání není věda

5)      Náš zákazník, náš pán? Jak na nekalé praktiky obchodníků!

Lektory jednotlivých, výše uvedených kurzů, budou jak středoškolští pedagogové odborných předmětů, tak i studenti 4. ročníků partnerských škol. 

Každý vzdělávací program bude v rozsahu 9 vyučovacích hodin (3 x 3). Minimální velikost jedné skupiny je 8 účastníků. Vzdělávání bude probíhat v odpoledních hodinách, především o víkendu. Všechny výše uvedené kurzy jsou zdarma a budou probíhat přímo ve Vašich obcích, s největší pravděpodobností v prostorách základních škol.

Vzdělávací kurzy budou zahájeny v průběhu září 2014 a budou probíhat do září 2015. Veškeré dotazy směřujte na osoby uvedené v kontaktech.

Realizace projektu byla dne 10. 9. 2015 ukončena. Všechny vzdělávací programu v případě poptávky jsou dále nabízeny. Pokud by byl ze strany obyvatel zájem prosím o kontaktování a následné domluvení termínu a ceny. Vzdělávací programy jsou zde k dispozici:

Neznalost zákona neomlouvá aneb je zapotřebí znát svá práva a povinnosti!

Finance pod kontrolou aneb jak na dluhy, úvěru a exekuce!

Počítač a internet nám ušetří čas a peníze!

Podnikání není věda

Náš zákazník, náš pán?